خط برق رسانی جرثقیل سقفی

شین برق رسان جهت تامین برق سیستم برق بالابر و همچینن حرکت طولی و عرضی  جرثقیل سقفی استفاده می شود.ک این تامین برق میتوان بصورت خط برق مستقیم یا خط برق قوس دار باشد.جنس این شین ها بصورت آلومینیوم  یا پی وی سی می باشد.خط برق رسان جرثقیل بسته  و باز  درآمپر های 60،80،120،140،180،240  تولید و عرضه می شود.

سیستم برق رسان شینه بصورت باز و بسته  می باشد.

سیستم بسته:

خط برق رسان بسته تشکیل شده است یک محفظه که میتواند بصورت آلومینیوم یا بصورت pvc  باشد.درون این محفظه  4 یا 5خط هادی مس بصورت ریل  وجود دارد .این شین ها جریان برق را از تغذیه که میتواند تغذیه از سر(مسیرهای کمتر از 70 متر )  یا تغذیه از وسط(مسیر های بیشتر از 70 متر) دریافت میکند.

مس های درون شین بصورت لغزشی با جاروبک خط برق در تماس هستند و جریان برق را بصورت تماسی انتقال میدهند .

شین پی وی سی pvc

در کلیه واحد های صنعتی که دمای محیط زیر 55سانتی گراد می باشد این نو پوشش توصیه می شود. از مزایای شین pvc میتوان به سهولت نصب ، انعطاف پذیری،ضربه پذیری و…اشاره کرد. شین های پی وی سی در امپرهای 50 ،80،120،240  تولید می شوند.

شین با پوشش الومینوم

درمحیط های صنعتی که دما بین 55 تا 90  درجه میباشد خط برق رسان الومینیومی مورد استفاده قرارمیگیرد .در این دما اختلاف ضریب انبساط مس و آلومینوم تاثیر گزار می شود که در این صورت برای طولهای بالا تر از 80 متر از منبع انبساط خط برق باید استفاده کرد