شرکت مهندسی آریان صنعت

(فروش تجهیزات،طراحی،نصب،تعمیرات جرثقیل سقفی)     

بزرگترین مجموعه فروش تجهیزات جرثقیل سقفی

نمایندگی ریموت کنترل ساگا Saga

نمایندگی ریموت کنترل تله کرین Telecrane

نمایندگی شرکت دماگ Demag

نمایندگی فاله و ومفلر

اینورترجرثقیل سقفی

اینورتر یا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم DC

را به جریان متناوب AC تبدیل می کند . جریان AC تبدیل شده می توا نند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود. اینورترها قطعات متحرک ندارند و در طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی استفاده می شوند از منبع تغذیه کامپیوتر گرفته تا ابزار بزرگ حمل و نقل فله.

اینورترها معمولا برای تامین جریان AC از منابع DC مانند پانل های خورشیدی یا باطری مورد استفاده قرار می گیرند. اینورتر نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا است . دلیل این نامگذاری آن است که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC به DC متداول را انجام می دهد.

در واقع اینورتر یا درایو AC به دستگاهی گفته می شودکه به کمک آن می توان سرعت یک الکتروموتور AC سه فاز را کنترل کرد بدون آنکه قدرت و گشتاور الکتروموتور کاهش یابد. اینورترها در ظرفیت های مختلف ساخته می شوند مثلا برای یک الکتروموتور ۲۰ اسب بخار باید از اینورتر ۲۰ استفاده کرد.

از نظر ورودی اینورتر ها به دو دسته تکفاز و سه فاز تقسیم می گردند. البته خروجی همه آنها سه فاز است .

برای اینورتر های با توان بالای ۳ اسب فقط از ورودی سه فاز استفاده می گردد.

برخی از اینورتر های با توان پایین دارای هشداری مبنی بر عدم استفاده از آن ها برای روشن کردن لامپ های فلورسنت معمولی هستند . دلیل این هشدار این است که خازن تصحیح توان به صورت موازی با لامپ وصل شده است . با برداشتن خازن مشکل رفع خواهد شد.

ویژگی های اینورتر

کاهش انرژی مصرفی ولذا کاهش هزینه برق، کاهش جریان راه اندازی و در نتیجه طولانی شدن عمر الکتروموتور، امکان تغییر سرعت الکتروموتور، امکان تغییر جهت حرکت الکتروموتور، داشتن حفاظت در برابر اضافه بار، امکان کار الکتروموتور در شرایطی که ولتاژ ورودی متغییر است، امکان کنترل از راه دور، ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی الکتروموتور، برنامه ریزی کردن حرکت.

اینورتر به صورت هوشمند میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده ومتناسب با همان بار به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی الکتروموتور کمتر است. دستگاهی الکترونیکی است که بوسیله آن می توان سرعت الکتروموتور های سه فاز را تغییر داد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]